Националът Денис Карягин и тимът на ЗАКСА (Кенджежин-Козле) спечелиха турнира Мемориал Аркадиуш Голаш.

...

Денис Карягин спечели първи трофей със ЗАКСА

Националът Денис Карягин и отборът на ЗАКСА (Кенджежин-Козле) завоюваха шампионата " Мемориал Аркадиуш Голаш ". Воденият от Туомас Самелвуо отбор надви над Алурон Вирту Варта (Завиерче) с  3:2 (22:25, 25:23, 25:20, 20:25, 15:8)  във финала на конкуренцията, изигран в Заласево (Полша).

View this post on Instagram
A post shared by Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (@zaksaofficial)

Карягин означи 7 точки в срещата, преди да бъде сменен от Адриан Сташевски, който бе определен за MVP за мача.

Най-резултатен бе Лукаш Качмарек с 28 точки, който бе отличен и за MVP на шампионата.

Войчех Жалински приключи с 16 точки.

За Завиерче Бартош Кволек се регистрира с 25 точки, Давид Дулски завърши с 20 точки.

Трети остана отборът на Барком-Кажани (Лвов), който се наложи над Берлин Рисайклинг Волейс с 3:1 гейма.  За украинския отбор аграе някогашният волейболист на Нефтохимик - Юлиус Фиркал.

Гледайте спорт на MAX с най-вълнуващите дуели от волейболното Световното състезание 2022, онлайн, в ефира на MAX Sport.